444 41 42


7 gün 24 saat arayın, not bırakın gerisini
biz hallediriz

Aklınıza Takılan Sorular ve Cevapları

Neden Halı Temizliği?

Evimizin ve kültürümüzün vazgeçilmezi olan halılarımız kilimlerimiz, zemin üzerinde durmasından ve diğer etkenlerden dolayı kire ve lekeye en çok maruz kalan ev ürünüdür. Her ne kadar vakum yoluyla süpürme işlemi yapılsa da, profesyonel anlamda temizlik hizmetine gerek duyar.

Halı Yıkama Nasıl Yapılıyor?

Halılarınız yıkama öncesinde, kontrol edilir ve türüne göre sınıflandırılır. Ölçüm kayıtları yapılır. Çırpma işlemine gerek duyulanlar, çırpma tamburu makinesi ile çırpılır kaba kirinden ayrılır. Lokal ağır lekesi olanlar, (o bölgeye) leke hareketlendiriciler ile lokal çalışma yapılarak, yıkamaya hazırlanır.
Atlas'ta halılarınız güncelliği ve doğruluğu kanıtlanmış proseslerden geçer. Bilinenin aksine halı kuru temizleme olmaz. Halınız türüne göre belirlenmiş en uygun yıkama reçetelerine sadık kalınarak sadece su ve deterjan ile yıkanır, temizlenir. Yıkama aşaması yerde değil bant konveyör sistemli makine ile gerçekleştirilir.
Dar eksenli makinelerde rulo halinde suyundan arındırılır ve kurutulur. Bunun için 1.000 rpm/d devir ile "g" kuvvetinden yardım alınır. Halınız sıkma esnasında kırılmaz yıpranmaz.
Halınız vakum ve tarama makinesi ile dokuma yönüne doğru taranır ve vakumlanır.
Halınız tam boy ambalaj içine konur ve dış etkenlere maruz kalmadan size ulaştırılır

Neden Atlas?

Halılarınızın temizliği profesyonel bir ekip ve iş ortamında yapılır.
Halılarınızın temizliğinde ekolojik ve kendini kanıtlanmış deterjanlar kullanılır. Ağır asit ve aşındırıcılar kullanılmaz.
Halınız, herkesin halısının üst üste yıkandığı, her halının kirinin birbirine karıştığı havuz sisteminde değil, ayrı olarak tek tek yıkanır, durulanır ve kurutulur.
Halılarınız pazar poşetlerine değil, tam boy ambalaja konur ve nakliyesi bu şekilde yapılır.
Halılarınız size teslim edildiği zaman ayrıntılı ekstreniz size teslim edilir. Halılarınızın kaç metrekare geldiğini görürsünüz.
Atlas'ta temizlettiğiniz halınızı bu nedenlerden dolayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Kış Mevsiminde Halı Temizliği Yapılır Mı?

Evet. Kış mevsimlerinde de halı temizliği hizmeti verilmektedir.
Yüksek devirli sıkma makineleri ve kapalı ortam imkanı ile halılarınız kış mevsiminde de size kuru olarak teslim edilir.